Jak radzić se z zobowiązaniem komorniczym?

Od czasu do czasu może się zdarzyć tak, że posiadamy zadłużenie, nie możemy spłacić długów a naszą sytuacją zainteresował się komornik i ma zamysł przeprowadzić egzekucję komorniczą, jeżeli do jakiegoś dnia nie zwrócimy naszego zadłużenia. Bezsprzecznie wybitnie ciężko pożegnać się nam ze sprzętami agd, czy naszym samochodem, tym bardziej że dobra te pozostaną wycenione, na sporo mniej niż faktycznie kosztują. Nikogo wszak, nie będzie obchodziło, że nie będziemy mogli dojechać do pracy bez wozu, bo nasze mieszkanie jest w miejscu gdzie nie dojeżdżają busy. Jest jednakże rozwiązanie dla takowej osoby.

Są banki, które dostarczają zobowiązania w takiej sytuacji. Agencje wiedzą, że mamy zadłużenie i pod jakimiś warunkami udzielą nam kredytu. Pożyczka dla zadłużonych z komornikiem jest bez wątpienia sporo znaczniej oprocentowana, niż statystyczny kredyt. Wiąże się to ze specyfiką sprawy w jakiej jest jednostka z długiem. Może to być jednak nasz jedyny ratunek by uniknąć egzekucji naszego dobra. Oczywiście bardzo komfortowym wyjściem byłoby, gdybyśmy mieli jakąś bliską osobę, jaka użyczy nam takie finanse bez żadnego oprocentowania. W praktyce, nikt jednak, nawet kumpel nie pożyczy nam pokaźniejszej kwoty pieniędzy wiedząc, że jesteśmy i tak zadłużeni i niewypłacalni.
oszczędność
Tak więc wierzytelność w banku jest jedynym rozwiązaniem w takowej sytuacji. W przeciwnym razie komornik zajmie część dóbr znajdujących się w budynku mieszkalnym. Wyceni je sporo skromniej, niż są warte, a później po niskich kwotach zbędzie na aukcji komorniczej. Wskazane jest więc zainteresować się nad wzięciem takiej wierzytelności. Jak widać wiec, egzekucja nie musi być jedynym wyjściem w takiej sytuacji, trzeba jednak działać błyskawicznie, by tego się ustrzec. Ewidentnie powinno się także znaleźć odpowiedni bank, który proponuje takie zobowiązania, bo niewiele takich jest.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *